Ben Aldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ben tedavisi veya diğer bir tabirle ben aldırma işlemi, vücudun herhangi bir noktasında yer alan ben veya benlerin, bu alanda uzman olarak kabul edilen; Genel Cerrah, Dermatolog ve Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından vücuttan yok edilmesidir.

Ben aldırma

Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Tedavide uygulanacak yöntem seçeceğiniz uzmanlık alanına göre değişmektedir. Örneğin, genel cerrahi uzmanları lazer, radyofrekans ve plazma gici cihazlar kullanırken, dermatoloji uzmanı ise kriyoterapi dediğimiz sıvı bir gazla benlerin çürüyerek yok olmasını sağlar.

Bu nedenle hizmet alacağınız hekimi ve uyguladığı ben aldırma yöntemi hakkında bilgi sahibi olmanızı önerim.

Ben Tedavisinde Hangi Yöntemler Uygulanır?

Yarım santim (0,5cm) ve üzeri kesilerle yapılan tedaviler ameliyat olarak kabul edilir. Bazı hekimler, ben tedavisi işlemini de ameliyat yani daha büyük kesi ile yapmaktadır. Örneğin, benin çevresinde ve alt kısmından kesi ile ben çıkarılmaktadır. Buna, ben ameliayatı denilir.

Ameliyatsız ben aldırma yöntemlerinde ise herhangi bir kesik yapmadan, lazer, radyofrekans ve plazma gibi ısı ile beni buharlartışan yöntemler yanı sıra nitrojen gibi gazlar kullanılan yöntemlerdir.

En İyi Ben Aldırma Yöntemi Hangisi?

İşlemin kısa sürede yapılması, ben aldırma sonrası iz kalmaması ve ekonomik olması nedeniyle lazer, radyofrekans, koter ve plazma gibi yöntemler önerilmektedir.

Lazerle Ben Aldırma

lazer teknolojisinin kullanıldığı minimal invaziv bir yöntemdir. Bu yöntem, cilt yüzeyindeki benleri hedef alarak benin rengini azaltmayı veya beni cilt yüzeyinden uzaklaştırmayı amaçlar. Lazerle ben tedavisi, geleneksel cerrahi müdahalelere göre daha az invaziv olup genellikle kısa bir iyileşme süreci sunar.

Radyofrekans ile Ben Aldırma

Cilt üzerindeki benleri veya lezyonları radyofrekans enerjisi kullanarak tedavi etmeyi amaçlar. Bu yöntem, yüksek frekansta elektromanyetik enerjinin kullanılmasıyla benlerin çıkarılmasını sağlar. İşlem genellikle minimal invazivdir ve kısa bir iyileşme süresi sunar.

Kriyoterapi ile Ben Aldırma

Kriyoterapi, cilt üzerindeki benleri veya diğer cilt lezyonlarını dondurarak çıkarmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, sıvı nitrojen veya başka bir soğutucu madde kullanarak benin dondurulmasını içerir.

Ameliyatla Ben Tedavisi

Genellikle büyük, derin veya potansiyel olarak kanserli benlerin çıkarılmasını içeren cerrahi bir müdahaledir. Bu prosedür, benin büyüklüğüne, konumuna ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişebilir.

İzmir’de Ben Tedavisi Hizmeti

Merhabalar, ben Op. Dr. Haluk Çekmeceli, İzmir’de veya çevre illlerde yaşayanlar için ameliyatsız ben tedavisi hizmeti veriyorum. Benlerin büyüklüğü, rengi ve şekli nasıl olursa olsun, tümü için lazer, radyofrekans ve plazma gibi ameliyatsız yöntemler uyguluyorum.

Medikal esteetik hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi almak için 0542 295 52 54 numaralı telefonu arayabilir veya İletişim sayfamızdan adres bilgilerimize göz atabilirsiniz.

Ben Aldırmak Zararlı mı?

Ben tedavisi planlayalanların amacı, kötü görünümün önüne geçmek olduğu kadar, ilerleyen zamanlarda ortaya çıkma ihtimali olan cilt kanserine karşı önlem almaktadır. Bu nedenle, ben tedavisi zararlı değildir. Tabii ki alanında uzman doktorlar tarafından yapılması ve gerek duyulması halinde alınan benlerin kanser riski açısından patolojik araştırması yapılması gerekir. (1)

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Soru çok güzel olmasına karşın, yanıt vermekte sürekli tereddüt ettiğim bir konu çünkü her hekimin tecrübesi farklı, uyguladığı yöntem farklıdır. Ameliyat ve dondurma yöntemi ile yapılan işlemlerde iz kalma riski yüksektir. Tabii ki hekim son derece tecrübeli ise o riski yok edebilir. Bazen, tecrübesiz bir hekim ise iz kalmaması gereken lazer ve RF’de bile iz kalmasına sebep olabilir. O nedenle bu soruyu mutlaka hizmet alacağınız hekime sormalısınız.

Ben tedavisi sonrasında, ddoktorunuzun önereceği bir krem ya da Kutalin isimli merhemi kullanmanızı öneririm. İşlem yapılan dokunun iyileşme hızını artıracaktır.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Sanırım, cevabı en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Ben aldırma fiyatları, hizmet alacağınız kurumun marka değeri, uyguladığı tedavi yöntemi ile alınacak benlerin sayısı ve büyüklüğüne göre değişmektedir.

Öncelikle, ücret bilgisi yayınlamanın Sağlık Bakanlığı tarafından yasak olduğunu belirtmek istiyorum. Size özel ücret bilgisi için 0542 295 52 54 WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz. Aldırmak istediğiniz ben veya benlerin fotoğrafını çekerek göndermeniz yeterli olacaktır.

REFERANSLAR

  1. ER, Ö., COŞKUN, H. Ş., ÖZKAN, M., KONTAŞ, O., SOYUER, I., COŞKUN, A., … & ALTINBAŞ, M. YAYGIN HEMORAJİK METASTAZLARLA SEYREDEN BİR MALİGN MELANOM OLGUSU A case of malignant melanoma with disseminated hemorrhagic metastases.